Friday 5th March 2021

    ऐम्नेष्टी इन्टरनेशनल नेपाल समुह -३१ परासीको २४ औ बार्षिक साधारण सभा सम्पन्न    सरावल गाउँपालिकाद्वारा हाेमस्टे सन्चालन सम्बन्धि तालिम सुरु    काङ्ग्रेसद्धारा शुभकामना आदानप्रदान तथा कार्यकर्ता भेटघाट कार्यक्रम सम्पन्न    नेपाली काङ्ग्रेस द्वारा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न    नेकपामा पहिरो,वडा कमिटी अध्यक्ष सहित ७५ जना काङ्ग्रेसमा प्रवेश

रामग्राम नगरपालिकाको चरम लापरबाही राहतमा कुहिएको चामल

२०७६ चैत्र २८, शुक्रबार सुस्तानेपाल .कम

नवलपरासी । पश्चिम् नवलपरासीको रामग्राम नगरपालिकाकाले विपन्न परिवारलाई राहत बाढेको चामल कुहिएको पाइएको छ ।

रामग्राम नगरपालिकाले राहत स्वरुप बाढेको चामल कुहिएको भन्दै विपन्न परिवारले दुखेसो गरेका हुन । नगरपालिकाले बाडेको राहतमा चामल कुहिएको र ढुङ्गा धेरै भेटिएको पाईएको छ ।

दैनिक ज्यालामजदुरी गर्ने रामग्राम नपा वडा ६ पोखरापाली र वडा ११ रानी पाकडका विपन्न परिवार र स्थानीय बासिन्दालाई वितरण गरेको चामल कुहिएको बितरण गरेको स्थानीयले बताए । चामल खान उपयुक्त नदेखिए पछी वडा ६का स्थानीयले वडा ६का अध्यक्ष जितेन्द्र अग्रहरीको घरमा र वडा ११का स्थानीयले नगरपालिकाको गेटमा फाल्दिएका छन ।

स्थानीयले खै के चामल दिएका हुन । कुहिएको चामल छ यस्तो चामलले स्थानीयबासीहरुलाई थप असर पर्ने जनस्वास्थ्यमा खेडवाड गरेको भन्दै नगरपालिका अगाडि । यस्तो चामल नदिएकै भए हुन्थ्यो भन्दै आक्रोसित जनताले केहि समय नाराबाजी समेत गरेका थिए एक स्थानीय बताउछ्न ।
स्थानीयले फोन गरेर बताए पछी यस बिषयमा थप बुझ्नका लागि नगरपालिका उपप्रमुख रम्भा कुवरलाइ टेलिफोन गरि बुझ्दा मैले नगरपालिकाको बिषयगत समितिमा कुरा उठाएको चामल गुणस्तरीयहिन भएको पाइयो चामल कालो कुहिएको र ढुङ्गा समेत देखिएको छ यो चामल नबाडौ जनताको जनभावना र जस्व्ाास्थ्यमा खेलवाड गर्नहुन्न भन्दै कुरा उठाएको जानकारी दिएको बताउनु भएको छ । यश बिसयमा उपप्रमुखले राहत सामग्री किन्ने र वितरण गर्ने जिम्मेवारि नगर प्रमुखलाई दिएको बताउनु भएको छ ।

खान अनुपयुक्त चामल वितरण गरेका मेयरले स्वास्थ्य सुरक्षामा ख्याल नगरेको भन्दै चौतर्फी आलोचना भएको थियो । तर नगरपालिकाले वितरण गरेको चामल खान योग्य नभएको गुनासो राहत पाएकाहरुले गरेका छन । कोरोना भाईरसको संकमण जोखिम बढेको बेला दैनिक मजदुरी गर्नेको जिवन यापन कठिन भएको भन्दै नगरापालिकाले नगर भित्रका मजदुर र अति बिपन्न बर्गलाई खाद्यान्न वितरण गर्ने घोषणा गरेको थियो ।

रामग्रामका हरि चौधरीले नगरपालिकाले दिएको चामल गुणस्तरहिन भएको भन्दै राहतको नाममा यस्तो कार्य रोक्न माग गरे । गरिवले खाने चामल खान योग्य समेत नदेखिएको भन्दै उनले यस विषयमा सम्बन्धीत निकायको ध्यान जानु पर्ने बताएका थिए । गरिवको स्वास्थ्यमा खेलवाड नहोस उनले भने । चामल समेत गुणस्तरहिन र खान योग्य नभएको पाएपछी राहत पाउनेहरु निराश भएका छन ।


en_USEnglish