Tuesday 11th May 2021

    केपी ओली एमालेका अन्तिम प्रधानमन्त्री : कण्डेल    अध्यक्ष ओलीले माधव नेपाल र भीम रावललाई गरे कारवाही, ६ महिनाका लागि पार्टीको साधारण सदस्यबाटै निलम्बन    ऐम्नेष्टी इन्टरनेशनल नेपाल समुह -३१ परासीको २४ औ बार्षिक साधारण सभा सम्पन्न    सरावल गाउँपालिकाद्वारा हाेमस्टे सन्चालन सम्बन्धि तालिम सुरु    काङ्ग्रेसद्धारा शुभकामना आदानप्रदान तथा कार्यकर्ता भेटघाट कार्यक्रम सम्पन्न

नवलपरासीमा १६ करोडको पुल बन्दै

२०७६ फाल्गुन २०, मंगलवार सुस्तानेपाल .कम

नवलपरासी – पश्चिम नवलपरासीका ३ स्थानमा १६ करोडको लागतमा पुल निर्माण हुने भएको छ । सबै पुलको प्रदेश न;५ का मुख्यमंत्री शंकर पोखरेलले छुट छुटै कार्यक्रमका बिच सिलन्यास गर्नुभएको छ ।

निर्माण हुन् लागेका पुलमा सुनवल बेलारीमा १ करोड ५० लाख बनकट्टी झरही खोलामा ८ करोड ४१ लाख ,झरही स्तुपामा ६ करोड ६२ लाख लागतका छन् । सिलन्यास गरिएका पुलमध्ये बेलारी खोला पुलले नवलपरासी र माथागढि गाँउपालिका हुदै पाल्पा जोड्ने छ भने बनकट्टी झरही खोला पुलले सुनवल नगरपालिकाको वडा न,९ र परासीसम्म सिधा पहुच पुर्याउनेछ ।
त्यस्तै रामग्राम स्तुप पछाडी झरही खोलामा निर्माण हुने पुलले रामग्राम नगरपालिकाको वडा न,७ उजैनी र देउरवा,बैकुण्ठपुर जोडने छ

पुल निर्माणको सिलन्यास गर्दै मुख्यमन्त्री पोखरेलले प्रदेश सरकारको उपस्थितिले विकास निर्माणले तिब्रता पाएको बताउनु भयो ।
उहाँले प्रदेश सरकारले रामग्राममा संग्रहालय निर्माण गर्ने र जाग्गा व्यवस्थापनको जिम्मेवारी नगरपालिकाले लिनुपर्ने बताउनुभयो ।
कार्यक्रममा प्रदेश ५ का भौतिक पुर्वाधार विकासमन्त्री बैजनाथ चौधरीले पश्चिम नवलपरासीमा पांच ओटा पुल निर्माणको क्रममा रहेको जानकारी दिनुभयो ।अहिले ३ वटा पुलको सिलन्यास भएको छ ।आगामी बैसाखभित्र थप दुई वटा पुलको सिलन्यास हुन्छ। मन्त्री चौधरीले भन्नुभयो । नयाँ निर्माण हुनेहुने पुलमा सुक्रौली घिनाहा र खुट्टहट -डैनह्वा पुल छन। कार्यक्रममा प्रदेशसभा सदस्य बैजनाथ जयसवालले रामग्राम स्तुप, ,पण्डितपुर् र अनोमाघाटको बिकासमा पनि प्रदेश सरकारले थप सहयोग उपलब्ध गराउनु पर्नेमा जोड दिनुभयो ।


en_USEnglish