Monday 3rd August 2020

    नेपालमा आज खण्डग्रास सूर्यग्रहण,    सरकारले पारित गरेको नेपालको नयाँ नक्सा यस्तो छ    बाँकेमा ४७ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि अहिले सम्म ३५७    नेपाली युवा दिवेश बने अमेरिकन आईडल को उपबिजेता    काठमाडौंमा ओली र मोदीको पुत्ला दहन

धनगढी मा बिश्व साहित्य महोत्सव सुरु ,

२०७६ फाल्गुन १५, बिहीबार सुस्तानेपाल .कम

कैलाली – सुदुर्पश्चिम को धनगढिमा बिश्व नेपाली साहित्य महोत्सव सुरु भएको छ । फाल्गुन १४ -२० गते सम्म संचालन हुने महोत्सव को समुदघाटन कार्यक्रम मा रास्ट्रपति विद्या देबी भण्डारीले राष्ट्रिय भाषा र साहित्य को प्रवर्दनमा सुदुरपश्चिम को महत्वपुर्ण योगदान रहेको बताउनु भयो । नेपाली साहित्यमा सुदुरपश्चिम को कला र संसकृति को अग्रणी स्थान रहेको बताउदै नेपाली भषा लाई विश्वमा उन्नत भाषाको रुपमा स्थापित गर्दै जानु पर्नेमा जोड दिनु भयो ।

फाल्गुन २० गते सम्म संचालन हुने महोत्सवमा साहित्य ,राजनीति , समसामयिक लगायतका बिषयमा सत्रहरु संचालन हुनेछन् । महोत्सवमा भाग लिन भारतको दार्जिलिङ् , सिलिगुडी, आसाम , मेघालय लगायतका ठाउबाट साहित्यकार हरु उपस्थित रहेका छन् । महोत्सव अवधिभर विभिन्न साहिस्त्यकार संगको सम्बाद, कार्यपत्र प्रस्तुति , टिपणी , अनुभव आदान प्रदान तथा प्रदेश को विभिन्न जातजाति र जिल्लाको संस्कृति झल्किने झाकी प्रस्तुत गरिने जनाईएको छ ।