Friday 5th March 2021

    ऐम्नेष्टी इन्टरनेशनल नेपाल समुह -३१ परासीको २४ औ बार्षिक साधारण सभा सम्पन्न    सरावल गाउँपालिकाद्वारा हाेमस्टे सन्चालन सम्बन्धि तालिम सुरु    काङ्ग्रेसद्धारा शुभकामना आदानप्रदान तथा कार्यकर्ता भेटघाट कार्यक्रम सम्पन्न    नेपाली काङ्ग्रेस द्वारा श्रद्धाञ्जली कार्यक्रम सम्पन्न    नेकपामा पहिरो,वडा कमिटी अध्यक्ष सहित ७५ जना काङ्ग्रेसमा प्रवेश

धनगढी मा बिश्व साहित्य महोत्सव सुरु ,

२०७६ फाल्गुन १५, बिहीबार सुस्तानेपाल .कम

कैलाली – सुदुर्पश्चिम को धनगढिमा बिश्व नेपाली साहित्य महोत्सव सुरु भएको छ । फाल्गुन १४ -२० गते सम्म संचालन हुने महोत्सव को समुदघाटन कार्यक्रम मा रास्ट्रपति विद्या देबी भण्डारीले राष्ट्रिय भाषा र साहित्य को प्रवर्दनमा सुदुरपश्चिम को महत्वपुर्ण योगदान रहेको बताउनु भयो । नेपाली साहित्यमा सुदुरपश्चिम को कला र संसकृति को अग्रणी स्थान रहेको बताउदै नेपाली भषा लाई विश्वमा उन्नत भाषाको रुपमा स्थापित गर्दै जानु पर्नेमा जोड दिनु भयो ।

फाल्गुन २० गते सम्म संचालन हुने महोत्सवमा साहित्य ,राजनीति , समसामयिक लगायतका बिषयमा सत्रहरु संचालन हुनेछन् । महोत्सवमा भाग लिन भारतको दार्जिलिङ् , सिलिगुडी, आसाम , मेघालय लगायतका ठाउबाट साहित्यकार हरु उपस्थित रहेका छन् । महोत्सव अवधिभर विभिन्न साहिस्त्यकार संगको सम्बाद, कार्यपत्र प्रस्तुति , टिपणी , अनुभव आदान प्रदान तथा प्रदेश को विभिन्न जातजाति र जिल्लाको संस्कृति झल्किने झाकी प्रस्तुत गरिने जनाईएको छ ।


en_USEnglish